INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban np
ban pmenu
ban taxi zelva
R P15 bann1

TOPlist

FOTKA TÝDNE

1900 u brehu

1900 ulice U břehu

TŘÍKOLKA TOUR

ph trik klip

GALERIE FOTEK

154 06

 
mapa vyskyt 24 3 20

Obavy z důsledků čínského viru SARS CoV-2 (způsobujícího nemoc Covid-19) na straně jedné.

Svornost, vzepětí a hrdinství na straně druhé.

Jaký bude svět a jaká bude republika za několik měsíců, až hlavní vlna šíření této virové nákazy pomine? 

Nevíme. Okolnosti se změnily.

Jistě prioritou budoucích týdnů a měsíců bude dodržet taková opatření, aby nemocnice, a v nich lékaři, sestry a další zvládli nápor nemocných a nemuseli procházet traumatem výběru zdravotně silnějšího pacienta při rozhodování o napojení na poslední volný přístroj na podporu dýchání, který na ně oba zbyl.

Maximální ochrana občanů všude, kde jsou „v první linii“, je základ pro udržení funkcí systému /organizmu/ fungování státu i firem.
A tak, podobně jako lékaři a další zdravotníci, policisté, hasiči, vojáci, … musí být chráněn i každý prodavač v potravinách, lékárnách, drogeriích, ale i popelář, energetik, řidič, zemědělec, …. a mnohé další profese, bez kterých republika nemůže dobře fungovat.

Je třeba nespěchat, neunáhlit se. Počkat na další informace a objevy. Více vědět o povaze a chování tohoto čínského viru. 

A současně podpořit ekonomiku tak, aby se co nejdříve mohla probrat. Tam, kde to jde, pracovat dál. Z domova, chráněně na stavbě či jinde. Pracovat a zabavit děti, ..... žít dál.

Ulevit v únosné míře firmám, které nemohou fungovat tak, aby nemuseli tolik propouštět a po krizi hledat nové kvalifikované lidi, je rozhodnutí, které je chytré.
Co nejvíce 
„vymazat“ dva, tři kalendářní měsíce z účetnictví firem i rodin tak, aby to pro ně byla „jen“ ztráta času, ale ne ohrožení jejich existence, je věcí také dalších, postupných kroků. 
Tři měsíce jsou v ročním účetnictví -25%. Ztráta drsná, ale překonatelná. Ztráta, na kterou se nezapomíná, ale taková, která nemusí být fatální. 

Až, doufejme co nejdříve, nastane doba, kdy se vše začne vracet zpět, bude třeba překonat rozdíly a dojednat další kroky. 
Některé věci bude asi třeba dělat jinak, spoléhat se více na sebe. Dočasně bude tato virová pandémie mít vliv i na naše zvyky a potřeby. 
Pro nás i pro republiku to bude doba náročná, zásadní, nevídaná. 

Ani souběh světových událostí, lemujících dnešní dění, nelze podceňovat. Možná cosi nového právě začíná.


Něco se ale přesto nemění - jaro je tady.


Michal Frauenterka a Spolek Bosákovník

mapa vyskyt 24 3 20

ban zprav tel

ban kalendar

DNES JE sobota 8.8.2020

Svátek má Soběslav, zítra Roman

Nejbližší místní události

Žádné události
BANN STEZKA
ban download new release
 ban Facebook
ban historie