INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 
ods  TOP 091 
svob SSCR log
ban nazory R1 ban nazory R2
ban tst 1 ban tst 3 ban nazory R3
ban tst 2 ban tst 4 ban nazory R4
f 1 s82033 Je to už více než pět let od chvíle, kdy, ještě minulé Zastupitelstvo městské části Praha 15, schválilo výzvu vlastníkovi Hostivařské přehrady a potoka Botič – hlavnímu městu Praha – k řešení protipovodňové ochrany obyvatel Hostivaře. 
usnesením a výzvou byla tehdy městu doručena též nová studie protipovodňových opatření v obydlených oblastech Hostivaře. 
Studie úprav, které by, po jejich úplné realizaci, byly schopné Hostivař ochránit i před průtokem Botiče okolo 80 m3 / vteřinu, naměřeném při bleskové povodni v červnu 2013.
Co se od června 2013 událo a co se chystá, ale hlavně, jak již realizovaných, a dalších možných opatření, využít k lepší ochraně obyvatel Hostivaře podél Košíkovského potoka a Botiče.

O tom zejména je tento článek. 
ROZVOJ PRO MINI
Po více než dvou letech je podle mého názoru zřejmé, kdo je kdo ve vedení radnice městské části Praha 15.
V každé komunitě, stejně jako v té radniční, věc není černobílá. Nikdy nebyla. Ani házet všechny do jednoho pytle Patnáctce neprospěje.

Nikdy se však nesmířím s ideologickým fanatismem některých z nich. Navíc, v komunální politice.
A tak část nových radních ve své zaslepenosti, to již hotové, označili nálepkou "špatné" či dokonce za "paskvil". 
Dlouho připravované a prosazované desítky rozvojových plánů a projektů označili za nepotřebné a jejich realizaci zastavili. 
Z míst, na kterých měly být realizovány, nechali odstranit informační tabule, jejich prezentaci občanům nechali smazat i z radničního webu.
Přehled o jejich podobě i přesto najdete níže. 

Botic maly STUDIE PROTIPOVODŇOVÉ OCHRANY OBYDLENÝCH OBLASTÍ HOSTIVAŘE tak, jak byla zpracována pro účely výstav, které v roce 2014 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 15 prezentovala veřejnosti ucelený projekt ochrany hostivařských obyvatel před opakujícími se povodněmi.
Po povodni v roce 2013 byly návrhy opatření modifikovány tak, aby se i takto ničivá vlna, po realizaci všech opatření, udržela v korytě nebo jeho přilehlých březích (bermách) bez vážných následků pro obyvatele žijících podél toku Botiče.
Projekt je rozdělen do šesti etap. Protipovodňové úpravy jsou navrženy kombinací přírodních úprav okolí toku Botiče a trvalých stavebních úprav se zařazením aktivních prvků protipovodňové ochrany. Projekt byl v roce 2014 předán zastupitelům hlavního města Prahy s výzvou k řešení situace obyvatel Hostivaře, ohrožených opakovanými povodněmi na Botiči.
Celistvou podobu projektu najdete níže.
POV MIMIFOTO

Tři roky už uběhly od ničivé povodňové vlny, která se nedělní ráno 2.června 2016 prohnala Hostivaří a směrovala dále do Záběhlic a dalších pražských čtvrtí.

Jen v Hostivaři způsobila škody za téměř 100 mil. Kč.
Proč se to stalo a co se od té doby udělalo, aby se situace už neopakovala, přikládáme v dalších částech tohoto článku.
Ten je určen hlavně těm, co nechtějí zapomenout.

ODTAHY MINI
V posledních týdnech se množí hromadná pokutování za špatné parkování zejména v ulicích Sáňkařská, Bruslařská a Golfová.
Jde zřejmě o osamocenou iniciativu občana žijícího v této lokalitě. 
Po zastavení projektů připravovaných radnicí Prahy 15 už od roku 2012, se ale vlastně není moc čemu divit.
A obdobná situace může nastat i jinde. 
Botic velky
Skutečné řešení protipovodňových opatření v Hostivaři dopadlo „jako vždycky“.

Po povodních silné proklamace, několik málo miliónů použitých z EU na odstranění přímých škod (silnice, mostky).

V roce 2014 realizovaná, a správci Botiče (hlavní město Praha) odevzdaná celistvá studie možných protipovodňových opatření pro Hostivař a jedna malá dotace pro MČ Praha 15 na pořízení dočasných mobilních protipovodňových zábran pro dílčí úsek ulice U břehu. A dál - nic.
Na roky 2015 a 2016 není v rozpočtu HMP vyhrazena na odstranění nebezpečí před povodní ani koruna a vodohospodářské poměry se od června 2013 nijak nezměnily. Naopak.
A o tom zejména je tento článek.

Projekty schválené před lety do přípravy v programu „Patnáctka domovem“ byly novým vedením zcela přerušeny včetně na etapy rozdělené komplexní ochrany v obydlených oblastech Hostivaře před povodní na Botiči. Všechny tabule s navrhovanou podobou té které revitalizace byly hned po podzimních volbách potichu odstraněny.

více ZDE

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo
ban kalendar

DNES JE pondělí 17.1.2022

Svátek má Drahoslav, zítra Vladislav

Nejbližší místní události

Žádné události
ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark