INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 
ods  TOP 091 
svob SSCR log
quo praha sk

Politický souboj o Prahu s sebou přináší nejen socialistickou vichřici sloganů o věcech, které mají být zadarmo nebo za polovic.

Plíživá snaha o obnovení starých pořádků z dob minulých v sobě skrývá i mnoho dalších děsivých slibů a způsobů řešení.
Možnost normálního řešení problémů ale stále existuje.

A o tom všem je také náš dnešní článek.

Svět se opět mění, konec starých časů pravidelně přichází. Také mladá generace už součástí politiky nepřehlédnutelně je. Je fajn, že se o politiku zajímají. Je přirozené, že žádají o své místo na slunci.
 
Někteří z nich dokonce chtějí rovnou vše - sesadit tu starou generaci z místních radnic. Máme pro ně vzkaz. Také zestárnete a také se vám po čase stane, že s vámi mladí budou chtít vyběhnout. To ale není program, to je koloběh života.
 
Jde totiž jen o to, co za vámi zůstane, až se i váš čas začne krátit. My už se za matadory považujeme, děláme komunální politiku přes deset let. A něco už za námi zůstalo. A jak to také chodí, ne všechno se nám podařilo dotáhnout. Zatím. A i o tom mluvíme, a budeme mluvit i po volbách. S každým, kdo nebude jen levný populista. Politickým nájezdníkům se ale budeme bránit. 
 
Nemáme prostoduchá řešení ani neumíme být pasivní. Už léta věci řešíme krok za krokem. A z boje neodcházíme.

Dokončit okruhy a radiály. Bez vytáček
okruhy crop u6192

Jestliže opravdu chceme mít dokončené okruhy a radiály v Praze, zejména na jejím jihovýchodě, je třeba přestat jejich přípravu podkopávat a vymýšlet kličky tak, aby se stavět nezačaly.

Poslední roky totiž pražské vedení nedělalo v této věci nic jiného než to, že obětovalo zdraví občanů zasažených vnějším silničním tranzitem za udržení jejich vratké koalice, částečně složené z odpůrců individuální dopravy (více v naší speciální rubrice Doprava jihovýchodu Prahy ZDE).

A týden před volbami se ze sebe dokonce snaží vinu setřást. To je sice politicky běžné, ale hlavně je to hanebné. 

 
Bytové experimenty – pro koho vlastně? 
sidl fot

Opakovaně se zabýváme komentáři k experimentům největšího developera na území Prahy 15 – hlavního města Prahy. Posledních padesát let má na svědomí téměř všechen územní přerod obcí Hostivař a Horní Měcholupy.
O nových plánech ubytoven a azylových domů, také v Praze 15, ale i o způsobech řešení bytové politiky, jsme napsali sérii článků (najdete je ZDE).

Ti co mají na normální nájem, zaplatí byty pro ty, co na něj v Praze nemají. Také stavebníci by prý měli část bytů vyhradit pro ty, co v Praze nemají na normální nájem.  Dojde tak postupně i na praxi umísťování sociálně slabších nájemců do dnes již soukromých bytových domů? Či i do rodinných domů s „nadměrnými metry“, jako v padesátých letech minulého století? A nepůjde to po dobrém? Tak je chtějí dokonce vyvlastňovat.

Přitom proč se lidé do Prahy stěhují, když tu pak nemají na nájem? 
A kdo je typickým novým Pražanem? Například počet trvale žijících obyvatel v Praze 15 s českým občanstvím se za deset let vůbec nezměnil? Pro koho tedy mají být ty úlevy? 
 
Výstavba a územní plán 
rodinne domy 90440196 m

Zároveň od těch stejných socialistů a nových politiků slyšíme, že se zasadí, aby se ve městě nestavělo.

Jak si to v praxi představují? I půdní vestavby či přístavby stávajících rodinných domů už mají mít v připraveném Metropolitním plánu stopku!!!

Územní plán tvoří jen několik lidí, žádný z nich u nás nebydlí. Už rok má hlavní slovo při povolování téměř všech nových staveb v rukou jen několik magistrátních úředníků. Mají prý hlavně ctít ducha a cíle územního plánování.

Jaký je a bude duch a jaké jsou a budou cíle územního plánování? - o tom rozhodnou v centru.

Podle správního řádu také místní starosta či jeho radní už nesmí veřejně k nové stavbě na svém území říci ani to, že ji chce, ani to, že ji nechce. Pokud to udělá, projednávání stavby by se mělo přesunout na jiný úřad (met. MVČR - ZDE). I když si to mnozí myslí, místní radnice nemá na podobu výstavby na svém území přímý vliv. Rozhoduje se v centru.
Mizivá míra autonomie a společně s ní i finanční diskriminace městských částí od hl. m. Prahy a českého státu dosáhla ke svému dnu. 
 
  Epilog

  Víme, jak to bylo dřív. I z vyprávění našich rodičů a prarodičů, hokejistů, fotbalistů i sokolů víme, jak to v Hostivaři i Měcholupech vypadalo před nacisty i komunisty.

  Zkrátka jako svět zábavy propojený s odpovědností. K rodině, obci i republice.

  A to je naše historie. S ní se pokoušíme znovu vstávat a jít dál. Věci vylepšovat, krok za krokem. Protože nakonec každý má takovou vládu, jakou si zaslouží.

Předvolební kampaň  
logo velke

Celou kampaň jsme si, jako tým, doma připravili sami.

Každé téma je naše vlastní, nikdo nám do ničeho nekecal, nic nepřikazoval.

Stojíme si za každým slovem našeho programu Společně za Prahu 15.


Michal Frauenterka, Jan Beran a Pavel Klega z Hostivaře a Horních Měcholup, kandidáti do voleb v městské části Praha 15 za Občanskou demokratickou stranu

 


A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst metropolitni plan ban tst prazske hospodareni

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo
ban kalendar

DNES JE čtvrtek 21.10.2021

Svátek má Brigita, zítra Sabina

Nejbližší místní události

Žádné události
ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark