INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 
ods  TOP 091 
svob SSCR log
jak dal mini
Občas je zkrátka třeba se rozhodnout a někdy i činit velmi těžká rozhodnutí. Přípravou na ně procházejí v posledních dnech a týdnech také volení zástupci naší republiky.
Od vlády, přes krizové řízení, až po parlament. Dosud šlo o kroky nezbytné, včetně čerstvě schválené podpory živnostníkům. 
Všichni, zejména hrdinové doby v první linii, mají společný cíl – co nejmenší nákazu Covidem-19, vyléčení těch nemocných. Druhým cílem je odvrácení ekonomické katastrofy. 
Současně na nemoc stále není lék ani vakcína.
Tento článek, také s ohledem na diskusi o budoucí české volbě, popisuje stav informací, které mohou být podstatné. Rozhodně pro autora již podstatné jsou.
 
strach uvod

Svobodná společnost bude vždy pod tlakem.

Je z mnoha stran naleptávána. Ať primitivismem, zjednodušováním nebo zákonnými restrikcemi.

Její určitá podoba navíc není zcela zřejmá, je ideálem. Proto cest k jejímu naplnění je více, stejně tak i jejích základních principů.
Jak cesty evropské politiky, tak i ty cesty malé, místní, o kterých je řeč v samém závěru tohoto článku, mají mnoho příznačných podobností.

kobylky Oslabování hospodářského růstu v Evropě naznačuje, že příští rok již zřejmě bude ve znamení politického souboje o způsob, jak řešit blížící se fázi ekonomického poklesu.
I dnes, podobně jako před lety i mnohokrát předtím se zdá, že většina politických reprezentací má paměť akvarijních rybiček a do poslední chvíle předpokládají, že růst je na věčné časy, a nikdy jinak. Není.
A zejména o tom je tento článek.

p volba ban O přímé volbě prezidenta hovoří nejen konzervativci a někteří liberálové, ale i část ústavních právníků, jako o kroku stranou od smyslu konstrukce naší nejvyšší právní normy – Ústavy ČR.
Velmi dlouhá diskuse o zavedení dalších většinových prvků do volebního zákona, zejména při volbách  do poslanecké sněmovny, trvající už od konce 90. let, k ničemu nedospěla. Zasáhl Ústavní soud.
Potvrdil tehdy základní námitku, že nově schválený zákon omezuje volnou soutěž politických stran a rovnost šancí politických subjektů na úspěch. 
Větší část českého parlamentu nyní veřejně prohlašuje, že přímou volbu je třeba rozšířit i do krajů a obcí, možná ještě dál.
sdk 15
Ať se podíváme na téměř každý způsob, jakým si stát peníze zajišťuje, od výběru daní, sociálních a zdravotních sytémů i ve stanovování poplatků, tak není stanoven úměrně, ale progresivně a selektivně. 

Co víc, ani tyto nerovné způsoby zajištění příjmů na chod státu nestačí, musí si i dále na svůj chod půjčovat. 
Protože ještě vyšší míra zdanění by už přímo ohrožovalla ekonomickou stabilitu země, jsou nové dluhy posledním zdrojem sociálního státu. 

Jak by se mohl stát chovat při obstarávání svých zdrojů, ale také jak by s nimi mohl i vyjít? O tom všem je tento článek.

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo
ban kalendar

DNES JE pondělí 12.4.2021

Svátek má Julius, zítra Aleš

Nejbližší místní události

Žádné události
ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark