INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 
ods  TOP 091 
svob SSCR log
molo mini 
Často si kladu otázku jak se nám žije v naší městské části.
Splňuje požadavky na moderní „šťastné“ bydlení? Myslím si, že je třeba otevřít diskusi o tom, kdo si o tom co pomyslí.


Základním posláním města – místo pro sídlo a život člověka.
Je dáno urbanistickou kvalitou, mobilitou - vhodné využití veřejného prostoru a pohybu v něm (např. i včetně parkování).

Dále je zde problematika udržitelnosti energetické i environmentální. V roce 2015 byl schválen dotační program pro Prahu „ pól růstu“, který je zaměřen na posílení technologického rozvoje a inovací, udržitelnou mobilitu a energetické úspory. Jsme jako městská část ochotna se do tohoto programu zapojit? Ušetřené peníze za energetické úspory se dají využít pro další rozvoj naší městské části. Další otázka, máme v naší městské části, ale i v celé Praze dostatek zeleně pro relaxaci a oddych? Pečujeme kvalitně o naší stávající zeleň? Máme strategický plán rozvoje naší městské části? Tedy takový plán, který by nám řekl, jak zde chceme žít, ne za 2 roky, ale za 10 či za 20 let. Co je pro náš rozvoj důležité, jaké jsou priority, jak chceme zlepšit kvalitu života? Plán, který by harmonizoval a synchronizoval všechny důležité požadavky na kvalitní žití v městské části, a který by zvyšoval konkurenceschopnost celého města.

Daří se nám to, co bylo našimi představiteli slibováno – otevřená radnice, rozvoj občanské společnosti a podíl občanů na rozhodovacím procesu? Rád bych se dozvěděl vaše názory a stanoviska a otevřel k tomuto diskuzi. To je možné na https://www.facebook.com/top09praha15 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Petr Neumann

zastupitel za TOP 09

 


A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst hosivarsky lesopark ban tst zrusene projekty ban tst hostivarska spojka

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo
ban kalendar

DNES JE čtvrtek 1.10.2020

Svátek má Igor, zítra Olívie a Oliver

Nejbližší místní události

Žádné události
ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark