INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 
ods  TOP 091 
svob SSCR log
Navazujeme tímto na jeden v nekonečném seriálu dopravy na jihovýchodě Prahy.
HR vykres mini
Bohužel, nový rozpočet hl. m. Prahy zařadil napřesrok do příprav etap Hostivařské spojky - radiály a zároveň obchvatu několika městských částí, jen směšné 3 mil. Kč !!!
I přesto, že řeší dopravní úlevu pro 60 tisíc Pražanů a dvě průmyslové zóny.
Hostivařská spojka  je tak stále jen čarou v mapě územního plánu, prakticky se na její přípravě dosud nezačalo. Má spojovat vnitřní (městský) okruh s tím vnějším (pražským), konkrétně mezi Jižní spojkou u lanového mostu na západě a připravovanou etapou 511 pražského okruhu na východě. 
Dnes jsou důsledkem její absence tranzitní dopravou denně ucpané místní komunikace celé naší lokality.
Připomeneme pár událostí z letošního podzimu. 

Vláda ČR a zástupci Prahy vytvořili společnou pracovní skupinu, která se má věnovat dostavbě vnějšího pražského okruhu, tedy i stavbě 511. S touto stavbou, jak říkali, se má začít v roce 2019. A má být tedy dokončena ode dneška za 6 let.
HR vykres mini Pokud obě tyto stavby (etapa 511 a Hostivařská spojka) ale nebudou otevřeny zároveň, dopravní situace v obydlených oblastech městských částí v území se zlepší jen málo. 

Je to pro nás nepochopitelné. Když jsou paní primátorka a její náměstek pro dopravu tak přesvědčeni, jak před pražskými senátními volbami před dvěma měsíci prohlašovali, o reálnosti harmonogramu výstavby, proč v rozpočtu města na přípravu Hostivařské spojky navrhli na příští rok směšné tři milióny korun? Zbývá jen šest let. To je pro tak rozsáhlou dopravní stavbu (8,5 km), jakou je tato spojka, zoufale málo času.

Znamená ignorování tohoto souvisejícího dopravního projektu, že se ani s dokončením etapy č. 511 Pražského okruhu v roce 2022 nepočítá? Nebo přijde zázračný projektant a na celou stavbu Hostivařské spojky, včetně posuzování vlivu na životní prostředí, vyřídí stavební povolení povolení za dva roky (pozn.: stavba bude trvat roky tři)? To asi těžko. A co další související opatření (více ZDE)?

Vedení města se musí rozhodnout, zda podléhat ideologii ochrany životního prostředí za udržení koalice nebo hájit zájmy prostředí pro život svých občanů.

Redakce iZÍTRA.info

 


A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst hosivarsky lesopark ban tst zrusene projekty ban tst hostivarska spojka

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo
ban kalendar

DNES JE pondělí 6.4.2020

Svátek má Vendula, zítra Heřman a Hermína

Nejbližší místní události

Žádné události
ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark