INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 
ods  TOP 091 
svob SSCR log
uvod mf

Cože?? Něco Vám na tomto titulku nesedí? Vždyť zelení jsou strůjcem hnutí Patnáctka náš domov, zřejmě nejušlechtilejšího uskupení na východ od Vlasty (to je zase sdružení zelených v Praze 10)?

Říkají, že ve dne v noci čelí zlu developerů po celé Praze!! Se svými sparingpartnery od pirátů a lidovců, ve sdružení „Rychlých šípů“, a už několik let. A teď toto?
Nejdříve jsem i chápal, že je po volbách tomuto spolku líto, že skončili v opozici. Viděl jsem v jejich řadách ale i slušné lidi a říkal jsem si, že až emoce trochu vychladnou, že s nimi půjde o skutečných problémech Prahy 15 mluvit.
Zatím to tak ale, bohužel, nevypadá.
I po několika týdnech a měsících nepřestali šířit zlost a paniku. Postupně se k nim přidala i lež. Když si nedokázali rozvzpomenout, že se, tehdy ještě v radničních škamnách, podíleli na přípravě prodeje vodojemu, aby po volbách naopak záměr prodeje napadali. Již tehdy mi bylo jasné, že o spolupráci s nimi zatím nemůže být ani řeč. Situaci vyšperkoval jeden jejich zastupitel, který lež ani netajil, naopak se obhajoval, že se prý tomu nikdo nemůže divit, když skončili v opozici.

Nově také zatěžují úředníky radnice rozsáhlými dotazy na přehledy, dokumenty i osobní data. A to i z doby, kdy ještě byli na radnici a sami často někdy tyto dokumenty i připravovali. Ze záměru prodeje vodojemu se jim podařilo udělat podezřelou věc. Letos, už z opozice, nehlasovali také ani pro jeden záměr na přípravu obecní školky v Hostivaři (sídliště Košík a Groš), ani pro koncept lokálních parků.

Až teprve poté, co vyšel jejich článek v místním Hlasateli o Trojmezí a současně se začal sociálními sítěmi šířit i jejich účelový výklad k aktuálnímu nesouhlasu nového vedení radnice s objemem ubytovacího areálu v ul. K Jezeru, jsem pochopil, čeho se tak bojí?

Mají zřejmě strach, že se postupně ukáže - provalí, že vše, co navenek blokovali a na čem získávali hlasy, už jejich zelení povolili loni před volbami. A že novou bytovou výstavbu dokonce pomáhali vymýšlet.

Proto z jejich strany ta mlha, panika, zášť a negace za každou cenu? Protože by se jejich letitá taktika získávání volebních hlasů mohla zhroutit?

Zatím je jen zřejmé, že připravovaný obytný areál Praga na pomezí Záběhlic a ubytovací (hotelový) areál v ulici K Jezeru už získal to nejpodstatnější povolení – tzv. závazné stanovisko. Na jeho základě je městem (ne městskou částí) výstavba povolována. Město v tomto stanovisku posuzuje soulad s platným územním plánem. Stavební úřad se podle tohoto stanoviska musí řídit a nemá tak na vlastní rozhodování o velikosti výstavby už téměř dva roky žádný vliv. Je jen aplikačním místem stavebního zákona.

Závazné stanovisko v obou případech (na areál Praga a na hotel K Jezeru) už před volbami vydal magistrátní odbor územního rozvoje (v roce 2017 nově založen a personálně obsazen v době, kdy územní rozvoj měla na starost paní Kolínská - Zelení).

Soulad s územním plánem ubytovacího areálu v ulici K Jezeru v Hostivaři (dnes stále ještě pila Kaplan) byl posouzen i Ministerstvem pro místní rozvoj, které soulad městem vydaného závazného stanoviska k výstavbě potvrdilo. Dokonce i IPR (magistrátní Institut plánování a rozvoje – ředitelem je stále pan Boháč, který přišel z neziskovky Oživení spolu s již výše zmíněnou paní Kolínskou - Zelení) přispěl svou pšenkou do mlýna, když v závěru svého vyjádření zmínil, že by na území pily Kaplan v ul. K Jezeru, viděl, raději než hotel, bytové domy.

Dalším účelovým „trhákem“ spolku Patnáctka náš domov je snaha o opětovné zavlečení ODS Praha 15 do městem plánované výstavby v Trojmezí. Opakovaná lež se znovu má státi pravdou. Jde opět jen o stejnou konstrukci pokusů o zbavení viny zelených, tentokrát už za celý řetězec příprav výstaveb bytových domů z fondu Rozvoje dostupného bydlení na území hl. m. Prahy.

uvod 128

V reakci na tuto tolikrát opakovanou lež k této lokalitě mohu jen připomenout usnesení místního zastupitelstva z roku 2010, které navrhla ODS, a ve kterém prosazuje výkup území a jeho parkovou revitalizaci pro oddech a rekreaci (usnesení ZDE).

Nic podobného v tomto smyslu se od té doby na jednání zastupitelstva neudálo a toto usnesení též nebylo zrušeno. A je tak, naštěstí, i po téměř deseti letech, stále jediným názorem místních zastupitelů, který stále platí.

Tím, co se ale stalo za poslední týden ze strany některých členů Patnáctka náš domov a jejich mediálních partnerů, byla překročena další mez.

Mez, ze které se případně vracet zpět bude zase o něco těžší.

Michal Frauenterka, zastupitel městské části Praha 15 za Občanskou demokratickou stranu

Zde k dispozici též Stanovisko zastupitelského klubu ODS v ZMČ Praha 15 k aktuálnímu dění

 

další související články:

K CENTRALIZACI POVOLOVACÍHO ŘÍZENÍ V PRAZE JIŽ LETOS DOŠLO – centrální stavební úřad je něco trochu jiného

POVOLOVÁNÍ NOVÉ VÝSTAVBY - lži a polopravdy na pozadí sousedského odporu
MĚSTSKÉ GHETTO? - PRAŽSKÝ EXPERIMENT V TROJMEZÍ
ZACHOVÁNÍ MOŽNOSTI PŮDNÍCH VESTAVEB A PŘÍSTAVEB I ZAMÍTNUTÍ DALŠÍCH REGULACÍ PRO MAJITELE STÁVAJÍCÍCH RODINNÝCH DOMŮ
PRO POVOLENÍ ZNOVU AŽ NA MAGISTRÁT - byrokratický dárek dosluhující vládní i pražské koalice

 

 


A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst hosivarsky lesopark ban tst zrusene projekty ban tst hostivarska spojka

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo
ban kalendar

DNES JE pondělí 20.9.2021

Svátek má Oleg, zítra Matouš

Nejbližší místní události

Žádné události
ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark