INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 
ods  TOP 091 
svob SSCR log
11 kruh obj

Rada i Zastupitelstvo městské části Praha 15 řešilo v červnu a na počátku léta několik závažných věcí.

O těch píši v minulém článku, který najdete zde ... včetně komentáře "pod čarou" o chování Zelených,

účelově u nás přejmenovaných na líbivý název spolku/politické strany Patnáctka náš domov.

Věci mají po pár dnech pokračování - další jejich pokrytecký výstup navazuje na agresivní kampaň, kterou ihned po konci nouzového stavu tento spolek začal. 

O co jde nyní? Je to vlastně už jedno, ale přesto, více najedete v tomto článku.

Je až zarážející, jak téměř celou tuto složitou dobu dokáže opozice veřejnou debatu lemovat fabulacemi a zveličováním témat, která jindy nepředstavují důležité body ani na jednání zastupitelstva.

Incident při konání červencového zastupitelstva, jinak zaměřeného zejména na anti - covidové záležitosti, vyvolal senátor opozičních stran pan Kos, který zastupitelům hrozil možností trestního konání v případě prodeje obecního pozemku (ca. 200m2) vedle zahrady u rodinného domu starousedlíků na Košíku za téměř čtyři tisíce korun za metr čtverečný. Majetkový úkon, který například hlavní město dělá běžně stejným způsobem. Tam ovšem senátor Kos takto plamenně nevystupuje. Zřejmě i proto, že v metropoli má dnes koalice to „ideově správné“ složení z podporovatelů jeho tehdejší volební kampaně.

Opakované šíření polopravd a lží je nakonec u tohoto senátora typické. Nedávno k tomu připojil i "osobku", kdy o mně také psal, že jsem zbabělec, když i v době nouzových opatření nesvolávám občany k besedám v uzavřených prostorách, ale prezentaci projektů řeším pouze virtuální besedou na webu městské části. On sám se prý těchto „techtlí mechtlí“ v uzavřených prostorech se stovkami lidí účastní. A je tedy hrdinou?

Za zcela mimo pak považuji svolání mimořádného zastupitelstva opozicí na začátek července, kterým se opozice pokusila zastupitele „zatáhnout“ do probíhajícího stavebního řízení o výstavbě jednoho bytového domu mimo zákonný rámec tohoto řízení. Závažná námitka, schválená radou městské části vůči podobě tohoto projektu, přitom byla podána již v červnu a stavební úřad se k ní dosud nevyjádřil. Opozice o závažné námitce rady vůči tomuto projektu věděla, přesto svolání zastupitelstva navrhla. V nekonečné, několikahodinové debatě v uzavřeném prostoru jednacího sálu nakonec většinu ke svému mimozákonnému a vykonstruovanému návrhu nepřesvědčila.

A tak je zřejmě jedno, co to je. Sociální zázemí u odpočinkového mola, protipovodňová opatření, nová výstavba, rekonstrukce školy, granty pro spolky ….

Jednou hlasují pro, po pár měsících vystupují proti či zase opačně. Vše se opozici hodí a vše také končí na ulici v jednostranném, obvykle lživém přesvědčování, u podpisových akcí na to či ono.

....... pokračování

Do své škály podpásovek zařadila Patnáctka náš domov novou taktiku. Vždy, když se rozhodne někoho napadnout počká, až bude na dovolené. Nedávno, na konci června svolali mimořádné zastupitelstvo městské části proti místostarostovi Petru Neumannovi až poté, co se z radnice dozvěděli, že v době konání bude na léčení v lázních.

Dnes zveřejnili článek proti mě, v první den mé dovolené. A tak, když mě už ruší, přidám také i pár dalších poznámek.

Jejich dnešní článek byl o nevhodnosti zadání prověřovací studie na umístění několika nových parkovacích stání a nízkého protihlukového opatření na komplikovaném místě v Kozinově ulici pod ulicí Pražská, kde by měly pomoci hned několika živnostenským provozovnám (cukrárna, železážství, nábytek, kadeřnictví, ...) i lidem z okolních domů. Hluková zátěž ulice Pražská na okolní domy je zvláště zde také značná. Jde navíc o prověřovací studii a z té může také vyplynout i jiné dispoziční řešení. Roli také hraje technická obtížnost, vysoké finanční náklady, apod. Když se to ale neprověří, bude možná pomoc tomuto místu, živnostníkům i občanům, i dál jen v oblasti úvah. 

Mírný zábor zeleně (zatravněného svahu) podél této komunikace, který by projekt v jeho maximálním rozsahu vyžadoval, je zcela zanedbatelný oproti projekům, které se Rada městské části, na můj návrh, před pár týdny rozhodla zastavit právě z důvodů, že se skutečně jednalo o záměry s neopodstatněnými zábory převážně sídlištní zeleně v řádech daleko vyšších, až několika stovek metrů čtverečných. Co to bylo? Koncepce nových parkovacích stání ze září 2018, tedy měsíc před komunálními volbami podle zadání, které vypracoval kdo? Zástupce Patnáctky náš domov, který měl na starost dopravu !!! 

A kde měla ta parkovací stání na zeleni být? Například na parkové ploše mezi dvěma bytovkami proti Taškentu!!!

Na závěr bych rád upozornil na jednu mnohem důležitější zprávu. Vedení pražského magistrátu předpokládá, že daňový výnos Prahy bude zřejmě v příštím roce o 12 miliard korun nižší, t.j. o ca 20%.

Návrh rozpočtu včetně podílu financí pro městské části má být hotov v srpnu. A pak to bude teprve skutečně zajímavé téma.

Z přerušené dovolené Michal Frauenterka, místostarosta městské části Praha 15 pro dopravu


A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst hosivarsky lesopark ban tst zrusene projekty ban tst hostivarska spojka

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo
ban kalendar

DNES JE pondělí 20.9.2021

Svátek má Oleg, zítra Matouš

Nejbližší místní události

Žádné události
ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark