INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 
ods  TOP 091 
svob SSCR log
f 1 s82033 Je to už více než pět let od chvíle, kdy, ještě minulé Zastupitelstvo městské části Praha 15, schválilo výzvu vlastníkovi Hostivařské přehrady a potoka Botič – hlavnímu městu Praha – k řešení protipovodňové ochrany obyvatel Hostivaře. 
usnesením a výzvou byla tehdy městu doručena též nová studie protipovodňových opatření v obydlených oblastech Hostivaře. 
Studie úprav, které by, po jejich úplné realizaci, byly schopné Hostivař ochránit i před průtokem Botiče okolo 80 m3 / vteřinu, naměřeném při bleskové povodni v červnu 2013.
Co se od června 2013 událo a co se chystá, ale hlavně, jak již realizovaných, a dalších možných opatření, využít k lepší ochraně obyvatel Hostivaře podél Košíkovského potoka a Botiče.

O tom zejména je tento článek. 
ROZVOJ PRO MINI
Po více než dvou letech je podle mého názoru zřejmé, kdo je kdo ve vedení radnice městské části Praha 15.
V každé komunitě, stejně jako v té radniční, věc není černobílá. Nikdy nebyla. Ani házet všechny do jednoho pytle Patnáctce neprospěje.

Nikdy se však nesmířím s ideologickým fanatismem některých z nich. Navíc, v komunální politice.
A tak část nových radních ve své zaslepenosti, to již hotové, označili nálepkou "špatné" či dokonce za "paskvil". 
Dlouho připravované a prosazované desítky rozvojových plánů a projektů označili za nepotřebné a jejich realizaci zastavili. 
Z míst, na kterých měly být realizovány, nechali odstranit informační tabule, jejich prezentaci občanům nechali smazat i z radničního webu.
Přehled o jejich podobě i přesto najdete níže. 

Botic maly STUDIE PROTIPOVODŇOVÉ OCHRANY OBYDLENÝCH OBLASTÍ HOSTIVAŘE tak, jak byla zpracována pro účely výstav, které v roce 2014 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 15 prezentovala veřejnosti ucelený projekt ochrany hostivařských obyvatel před opakujícími se povodněmi.
Po povodni v roce 2013 byly návrhy opatření modifikovány tak, aby se i takto ničivá vlna, po realizaci všech opatření, udržela v korytě nebo jeho přilehlých březích (bermách) bez vážných následků pro obyvatele žijících podél toku Botiče.
Projekt je rozdělen do šesti etap. Protipovodňové úpravy jsou navrženy kombinací přírodních úprav okolí toku Botiče a trvalých stavebních úprav se zařazením aktivních prvků protipovodňové ochrany. Projekt byl v roce 2014 předán zastupitelům hlavního města Prahy s výzvou k řešení situace obyvatel Hostivaře, ohrožených opakovanými povodněmi na Botiči.
Celistvou podobu projektu najdete níže.

A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst hosivarsky lesopark ban tst zrusene projekty ban tst hostivarska spojka

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo
ban kalendar

DNES JE středa 1.12.2021

Svátek má Iva, zítra Blanka

Nejbližší místní události

Žádné události
ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark