INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 
ods  TOP 091 
svob SSCR log

Projekty schválené před lety do přípravy v programu „Patnáctka domovem“ byly novým vedením zcela přerušeny včetně na etapy rozdělené komplexní ochrany v obydlených oblastech Hostivaře před povodní na Botiči. Všechny tabule s navrhovanou podobou té které revitalizace byly hned po podzimních volbách potichu odstraněny.

více ZDE

Zařazení souboru 21 projektů do programu revitalizace veřejného prostoru Prahy 15 měl zejména dva důvody:

  • ucelená koncepce, která pomáhá k úspěchu při posuzování financování jednotlivých žádostí, např. i z fondů Evropské unie
  • výrazná úspora vlastních finančních prostředků, protože spolufinancování těchto projektů „z vlastní kapsy“ by MČ Praha 15 stála asi jen 10% skutečných nákladů projektu.

Typické překroucení skutečnosti pak předvedl radní za Zelené, který ve svém článku v Hlasateli MČ Praha 15 zdůvodňoval zrušení projektu velkého parku v ulici U průseku na základě setkání s občany, kteří prý park odmítli jako příliš drahý a zbytečný. Kdo na setkání byl, mě potvrdil, že občané v převaze souhlasili s rozsahem i prvky parku, ale naopak přítomní radní argumentovali tím, že park je příliš velký a drahý a že na něj MČ nemá peníze. Přitom i tento projekt měl být pouze spolufinancován a městskou část měl stát jen 15% jeho předpokládaných celkových nákladů. Tato informace však na setkání občanům nebyla sdělena. Nehodila se do krámu.

Vskutku otevřená radnice a moudré rozhodnutí.

Michal Frauenterka www.radni.cz

přehled zastavených projektů : 

ZASTAVENÉ ROZVOJOVÉ PROJEKTY V PRAZE 15 - a nejen to!!


A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst hosivarsky lesopark ban tst zrusene projekty ban tst hostivarska spojka

reklama kacaba