INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

md mini1bg logo xx
„Čtrnáct dní už nechodí do školy. Nevíme co s tím dál. Můžete nám pomoci?“

V pracovně sedí bezradná matka, její manžel a šestnáctiletý syn.

On vypadá nešťastně, stejně jako jeho rodiče.

Ještě netuším, jak bude tento příběh pokračovat, ale není to nic neobvyklého.  
 

V posledních měsících několikátý případ kdy přicházejí rodiče, či rodič, kteří si nevědí rady se svým dítětem.

To je někdy při prvním setkání doprovází, a někdy přicházejí sami. Buď proto, že dítě se zatím odmítá dostavit, nebo jednoduše proto, že si chtějí nejdříve prohlédnout prostředí a seznámit se s námi.
Problémy bývají různé – šikana, sebepoškozování, neúspěch ve škole, nebo jen prevence. 

Škola a záležitosti s ní spjaté jsou jedním z okruhů, kterým se věnujeme. Přicházejí k nám rodiče s dětmi v předškolním věku, se školáky, nebo adolescenti sami.

Mnohdy ale vyrážíme i my. Podívat se třeba do mateřské školky. Na to, jak se dané dítě chová v konkrétním prostředí. Doma je vše v pořádku, přesto se určité problémy objevují při pobytu v kolektivu. V takovém případě se domluvíme s rodiči i daným zařízením, a zajedeme se podívat na dítě přímo na dané místo.

Příště to nebude školka, ale třeba škola. A problémem nebude dítě, ale celá třída. Třída, která si zažila šikanu. Taková událost se netýká jen agresora a jeho oběti, ale zasáhne celý kolektiv. V takových případech nás oslovují školy, abychom se podíleli na nápravě školního klimatu a pomohli studentům zpracovat tyto neblahé zkušenosti.

md mini2

Ale nejsou to jen krizové situace. Snažíme se pracovat i preventivně.

V současné době u nás například běží kurz předškolní přípravy pro děti od pěti do sedmi let. Kurz hravou formou rozvíjí schopnosti a dovednosti důležité pro zvládnutí nároků první třídy. Často se na nás obracejí rodiče se specifickými problémy svých dětí. Ať se jedná o nepozornost, dyslexii nebo „jen“ neefektivní přípravu do školy. K dispozici jsou jim u nás speciální pedagogové, psychologové a psychoterapeuti.

Pomoc nenabízíme, jen rodičům a dětem, ale také přímo školám. Ať už je to výše zmiňovaná práce s třídním kolektivem, nebo třeba kazuistické semináře, kde můžu učitelé, výchovní poradci či školní psychologové potkávat kolegy, sdílet své zkušenosti a hledat podněty pro konkrétní problémy. Nebo jsou to vzdělávací semináře věnující se práci s traumatizovanými dětmi, syndromu týraného dítěte, inkluzi či metodické podpoře učitelů.

To vše poskytujeme v našem Terapeutickém centru Modré dveře v Hostivaři.

A jak to bude dál s tím šestnáctiletým klukem? To vám říci nemůžu. Takové věci jsou důvěrné. Ale s největší pravděpodobností budeme pracovat s celou rodinou. Většina problémů se netýká pouze jednotlivce, ale zasahuje celé prostředí. Ať je to třída, nebo rodina. V podobných případech se nabízí individuální terapie, nebo terapie rodinná. Možná budeme také kontaktovat školu, abychom se domluvili na dalším postupu společně. To se teprve uvidí. Ale zkušenosti nám říkají, že se není třeba bát, ve většině případech se cesta z daného problému najde.

Pokud i vy řešíte nějaký takový problém, nebojte se říci o pomoc. Vězte, že podobné situace nejsou neobvyklé a lidé se s nimi potkávají poměrně často. S podporou se pak dají řešit všechny problémy.

Pokud bydlíte přímo na Praze 10, jsme vám k dispozici v našem sídle K Horkám 16/23. Ostatní se s námi mohou spojit telefonicky, případě jsme schopni přijet i zá vámi.

Galbavy

Pokud i vy řešíte nějaký takový problém, nebojte se říci o pomoc. Vězte, že podobné situace nejsou neobvyklé a lidé se s nimi potkávají poměrně často. S podporou se pak dají řešit všechny problémy.

Pokud bydlíte přímo na Praze 10, jsme vám k dispozici v našem sídle K Horkám 16/23. Ostatní se s námi mohou spojit telefonicky, případě jsme schopni přijet i zá vámi.

Martin Galbavý

Výkonný ředitel a psychoterapeut

Modré dveře Praha
www.modredvere.cz

bg logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo
ban kalendar

DNES JE čtvrtek 21.10.2021

Svátek má Brigita, zítra Sabina

Nejbližší místní události

Žádné události
ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark